Методична робота
Вихователь-методист
Херсонського закладу дошкільної освіти №12
Малих Олена Михайлівна
15 років педагогічного стажу
освіта вища
1 кваліфікаційна категорія
(у декретній відпустці)
Методична робота в ЗДО будується на основі державних нормативних документів про освіту, зокрема тих, що регламентують і визначають основні напрямки та зміст освітньо – виховної роботи з дітьми ( Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту»,Базового компонента дошкільної освіти в Україні, Національної доктрини розвитку освіти), навчальних планів,програм,методичних рекомендацій,новинок психолого – педагогічної літератури, інструктивно – методичних матеріалів з проблем організації методичної роботи,удосконалення навчально – виховного процесу,напрямків роботи педагогів .
У методичному кабінеті зібрано фахову літературу,педагогічні видання,творчі напрацювання педагогів,кращі зразки конспектів,занять,свят,розваг,постійно організовується виставка новинок методичної літератури.
Методична робота закладу дошкільної освіти ґрунтується на сучасних досягненнях психолого–педагогічної науки з урахуванням професійної та особистої зрілості педагогів. Планування методичної роботи нашого закладу відображено у річному плані роботи в розділах «організація методичної роботи з кадрами», «робота методичного кабінету».
З метою підвищення компетентності педагогів та розвитку ясла – садка методична робота з кадрами буде спрямована на опрацювання єдиної науково-методичної проблеми області «Соціалізація дітей та учнівської молоді в сучасному освітньому просторі».
Основні завдання
на 2019/2020 навчальний рік
З метою підвищення компетентності педагогів та розвитку закладу дошкільної освіти методична робота з кадрами буде спрямована на опрацювання єдиної науково – методичної проблеми області «Соціалізація дітей та учнівської молоді в сучасному освітньому процесі».
Виходячи із всебічного аналізу освітньої і методичної роботи у 2018/2019 році, враховуючи недоліки, досягнення та перспективи розвитку, педагогічний колектив визначає основні пріоритетні завдання на новий 2019/2020 навчальний рік:
1.Формувати мовленнєву та пізнавальну компетентність дошкільників на основі створення якісного освітнього середовища, відповідно до принципів наступності закладу дошкільної ланки – початкової освіти «Нової української школи» в умовах реформування освіти;
2. Удосконалювати роботу щодо впровадження інноваційних та сучасних інформаційних технологій засобами пошуково-експериментальної діяльності, через ігрову діяльність, спрямовану на збалансований інтелектуальний розвиток особистості дитини;
3. Оптимізувати ефективну організацію фізкультурно-оздоровчої роботи на формування ціннісного ставлення та зміцнення фізичного і психічного здоров’я у дошкільників.
Методична робота базується на принципах:
-
гуманізм, демократизм
-
педагогічна співпраця з вихователями;
-
робота в режимі довіри,доброзичливості;
-
творча атмосфера,стимулювання творчої активності;
-
допоміжно – результативний контроль;
-
надання вихователеві права вибору;
-
системність методичних заходів;
-
щоденна допомога.
Основні напрямки методичної роботи:
-
Спостереження за навчально-виховним процесом,виявлення недоліків,попередження помилок,надання допомоги вихователям;
-
Забезпечення фахового зростання педагогів;
-
Плекання кращого педагогічного досвіду;
-
Ознайомлення колективу з методичними новинками;
-
Впровадження в практику роботи сучасних педагогічних знахідок;
-
Підготовка та проведення методичних заходів;
-
Розробка методичних рекомендацій;
-
Планування,фіксування,аналіз,звіт.